Nasze przedszkole

Przedszkole mieści się w wolno stojącym , jednopiętrowym budynku, w centrum osiedla, z dala od ruchliwej ulicy. Placówka ma 7 oddziałów, w każdym po 25 dzieci.

Szczególną atrakcją naszego przedszkola jest piękny, duży ogród, stanowiący swoistą oazę zieleni. Wyposażony jest w liczne urządzenia do zabawy na świeżym powietrzu. Dodatkową atrakcją jest wzniesienie, które doskonale służy dzieciom do różnych zabaw, a w szczególności w czasie zimy. Ogród jest w dużej części zacieniony, co sprzyja wypoczynkowi dzieci podczas letnich upałów. Zapewniamy dzieciom jak najczęstszy pobyt na świeżym powietrzu o każdej porze toku.

W przedszkolu jest kuchnia, w której panie kucharki przygotowują pyszne i urozmaicone posiłki dla dzieci. Każde dziecko znajdzie w tych posiłkach to co lubi. Nad bezpieczeństwem i ogólnym rozwojem dzieci czuwa wykwalifikowana kadra nauczycieli oraz mili pracownicy obsługi. Kadra pedagogiczna na bieżąco uczestniczy w różnego rodzaju formach doskonalenia zawodowego, bogacąc swój warsztat pracy.

Nasze przedszkole:

• preferuje twórcze i aktywne metody pracy z dziećmi,
  • zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,
  • organizuje atrakcyjne wycieczki,
  • posiada wygodne, funkcjonalne i estetycznie urządzone sale zabaw,
  • promuje zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i życiu codziennym współpracując z Komendą Powiatową Straży Pożarnej i Komendą Powiatową Policji.
  • bardzo dobrze przygotowuje absolwentów do osiągania sukcesów w szkole,
  • oferuje bogaty pakiet zajęć dodatkowych w zakresie ,rytmiki, terapii logopedycznej i języka angielskiego,
  • aktywnie współpracuje z instytucjami środowiska lokalnego Wadowickim Centrum Kultury, Miejska Biblioteką Publiczną, Państwową Szkołą Muzyczną, osiedlowym klubem „Garsoniera”

Do tradycji naszej placówki należy organizacja uroczystości i imprez przedszkolnych przy współpracy z rodzicami. Nasze przedszkole tworzy małym dzieciom przyjazne warunki wielokierunkowego rozwoju. Wszystkie dzieci są traktowane z jednakowym szacunkiem i miłością. Analiza wyników ankiety przeprowadzonej w ubiegłym roku szkolnym dla rodziców wykazała, że nasza placówka jest prowadzona na wysokim poziomie. Rodzice są bardzo zadowoleni z pracy nauczycieli oraz całego personelu. Atmosfera panująca na placówce jest miła i serdeczna. Podczas dokonywania wyboru przedszkola rodzice głównie kierowali się dobrą lokalizacją z dala od zgiełku miasta oraz dobrą opinię placówki w środowisku.