Ochrona powietrza

Na początku września otrzymaliśmy oczyszczacz powietrza, który znajduje się na sali w gr. Misie.

Oczyszczasz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego -Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE  Unii Europejskiej.

Ochrona powietrza

W październiku otrzymaliśmy od Burmistrza Wadowic dwa oczyszczacze powietrza, które znajdują się na sali w grupie „Orły” i „Pszczółki”.

15 października 2018 roku, o godzinie 9:00 odbyły się zajęcia w najmłodszej grupie wiekowej „Misie” w Przedszkolu Publicznym Nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Wadowicach. Prowadzącą zajęcia była nauczycielka Renata Czajecka, wychowawczyni 3-latków.

Przebieg zajęć:
1. Powitanie.
2. Utrwalenie piosenki „ Słoneczko cieplutkie” wraz z prostym pokazywaniem ruchów – zaproszenie do wspólnej zabawy naszego gościa –mgr inż. Łukasza Lukaja, ekodoradcę z Urzędu Miasta w Wadowicach
3. Pogadanka na temat zdrowego, aktywnego trybu życia – wykorzystanie odpowiedniej pogody , czystego powietrza do jeżdżenia na rowerze, hulajnodze czy na rolkach. Zwrócenie uwagi na fakt iż jakość powietrza nie zawsze sprzyja tej aktywności. W oparciu o barwne ilustracje wspólne wskazanie różnych źródeł zanieczyszczenia powietrza miedzy innymi: spaliny samochodowe, dymiące kominy fabryk, spalanie śmieci w gospodarstwach domowych, palenie ognisk , pożary lasów , palenie papierosów w miejscach publicznych / ulica /.
4. Doskonalenie umiejętności tworzenia „pociągu”- zapoznanie dzieci z tablicą jakości powietrza znajdującą się w holu głównym naszego przedszkola.
5. Zabawa ruchowa „Wesoła i smutna minka”- właściwe reagowanie na symbole określające dobre i zanieczyszczone powietrze.
6. Krótka pogadanka z p. Łukaszem dotycząca zastosowania i działania oczyszczacza powietrza.
7. Pożegnanie – przekazanie broszurek dla najstarszej grupy przedszkolaków oraz książki o smogu dla najmłodszych przedszkolaków.

Ochrona powietrza Ochrona powietrza Ochrona powietrza Ochrona powietrza Ochrona powietrza Ochrona powietrza