Deklaracja dostępności Informacje o kontraście A- A+ bip

Fotorelacja z wycieczek do teatru „Banialuka” w Bielsku-Białej

Fotorelacja z wycieczek  do teatru „Banialuka”  w Bielsku-Białej
Fotorelacja z wycieczek 🚌 do teatru „Banialuka” 🎭 w Bielsku-Białej, które odbyły się w październiku. W tej niezwykłej przygodzie z teatrem uczestniczyły dzieci z grup: „Kotki”, ” Tygryski” ” Orły” i „Motyle”.
Poniżej przedstawiamy recenzje spektaklu ze strony teatru ” Banialuka”:
” Przedstawienie pt. ” Królewna na ziarnku grochu” to niezwykła baśń o zmokłej przybłędzie, która mówi, że jest prawdziwą księżniczką. Dlaczego Stary Król, słysząc pukanie do bramy miasta, sam idzie otworzyć? A czemu wybredny Książę daremnie szuka na żonę prawdziwej Księżniczki? I czym prawdziwa Księżniczka różni się od innych? Przedstawienie nie odpowiada na te pytania, bo tylko dorośli uważają, że wszystko musi być racjonalne. Teatralna opowieść o osobliwych ludziach, górze materacy i o maleńkim ziarnku grochu w poetycki sposób chce zaciekawić, zauroczyć dzieci, uwolnić ich wyobraźnię, intuicję oraz emocje.
Brawurowa gra aktorów – lalkami i w żywym planie, klimatyczna, organizująca spektakl muzyka, barwna scenografia i różnorodne formy plastyczne – oto klucz do opowiedzenia tej historii. Znakomicie grają też w spektaklu rekwizyty, jak w domowej zabawie w teatr. Radość zabawy miesza się z poszukiwaniem przez każde dziecko własnej tożsamości”.
Fotorelacja z wycieczek  do teatru "Banialuka"  w Bielsku-Białej Fotorelacja z wycieczek  do teatru "Banialuka"  w Bielsku-Białej Fotorelacja z wycieczek  do teatru "Banialuka"  w Bielsku-Białej Fotorelacja z wycieczek  do teatru "Banialuka"  w Bielsku-Białej