Deklaracja dostępności Informacje o kontraście A- A+ bip

Zajęcia o kosmosie u Tygrysków

« powrót do wyboru galerii

Dzisiaj w grupie „Tygrysków” odbyły się bardzo ciekawe zajęcia, które przygotował i poprowadził / z małą pomocą p. Reni / Bartosz, jeden z „tygrysków”. Bartosz uwielbia „kosmos” i związane z nim ciekawostki. Króciutko opowiedział dzieciom o układzie słonecznym, przedstawił poszczególne planety, opisał je, pokazał kompas i sposób ustalania kierunku północnego, a następnie zaprosił dzieci do zabawy w kosmiczne „memo”. Z uwagi na dużą ilość dzieci , w zabawie uczestniczyła większa połowa grupy, ale wszystkie dzieci miały możliwość podpowiadania poszczególnym graczom. Największe emocje wzbudził jednak konkurs z nagrodami Pani Renia czytała zagadki, a dzieci próbowały udzielić trafnej odpowiedzi. Bartosz zaznaczał zdobywane punkty. Punkt zdobywało dziecko, które najszybciej podało właściwe rozwiązanie zagadki. W konkursie zwyciężyło pięcioro dzieci:

I miejsce zdobył Sebastian, II miejsce Janek, III miejsce zajęli Maja i Michał , a IV miejsce zdobyła Milenka. Bartosz zatroszczył się o pamiątkowe dyplomy i nagrody. Na koniec zajęć dzieci brawami podziękowały Bartoszowi za ciekawą niespodziankę.

Wszystkie dzieci w ranku wykonały wspaniałe, geometryczne rakiety, którymi być może w śnie zwiedzą cały wszechświat .

 

Zajęcia o kosmosie u Tygrysków Zajęcia o kosmosie u Tygrysków Zajęcia o kosmosie u Tygrysków Zajęcia o kosmosie u Tygrysków Zajęcia o kosmosie u Tygrysków

 

 

 

« powrót do wyboru galerii