Deklaracja dostępności Informacje o kontraście A- A+ bip

Eksperymenty u „Pszczółek”

« powrót do wyboru galerii

Realizacja zadania z międzynarodowego projektu z zakresu edukacji prozdrowotnej: „Moje zdrowie- moja siła, wielka moc”, moduł 5 „Gdy Ziemia woła o pomoc”, zadanie 5 „Lubimy zabawy i eksperymenty”.
6 listopada 2019 roku dzieci z grupy „Pszczółki” zamieniły się w małych naukowców i poprzez zabawy badawczo – eksperymentalne poznawały tajemnice powietrza oraz wykorzystanie jego właściwości przez człowieka . Okazało się, że powietrze choć niewidoczne, ma potężną moc. Nie tylko jest podstawą życia na Ziemi, ale też potrafi być ratownikiem, napędem rakiety i latających balonów. Takie sprytne to powietrze- nie da się go ścisnąć, ale potrafi przybierać różne kształty. Zabawy z powietrzem miały na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci, zachęcenie do stawiania pytań badawczych i formułowania wniosków. Przy tej okazji dzieci przypomniały zdobyte wiadomości o zachowaniach proekologicznych: konieczności ochrony roślin, segregowania odpadów i dbania o czystość powietrza.

 

Eksperymenty u "Pszczółek" Eksperymenty u "Pszczółek" Eksperymenty u "Pszczółek" Eksperymenty u "Pszczółek" Eksperymenty u "Pszczółek" Eksperymenty u "Pszczółek" Eksperymenty u "Pszczółek" Eksperymenty u "Pszczółek" Eksperymenty u "Pszczółek" Eksperymenty u "Pszczółek" Eksperymenty u "Pszczółek"

 

« powrót do wyboru galerii