Deklaracja dostępności Informacje o kontraście A- A+ bip

„Dzień kota” u Tygrysków

« powrót do wyboru galerii

„Tygryski” wiedziały , że dzisiaj w przedszkolu będziemy obchodzili „Dzień kota”Każdy w ranku modelował

z plasteliny miseczkę dla kota i z kolorowych gazet wyczarował karmę dla swojego czworonoga. Po śniadaniu przeprowadzona została pogadanka dotycząca życia kotów . Wypowiadały się głównie dzieci mające koty w domu lub u dziadków. Zwrócono uwagę na dokarmianie tych zwierząt zwłaszcza teraz, w okresie srogiej zimy. Następnie dzieci miały za zadanie odwzorować sylwetę kota, dokładnie licząc kratki i zachowując wskazany kierunek rysowania. Było to pierwsze tego typu zadanie i dla niektórych dzieci stanowiło sporą trudność. Z łatwością pokolorowały sylwetę kota i nadały mu imię – prace można podziwiać na wystawie w szatni. Na koniec zajęć zorganizowane zostały zawody „myszek”, które musiały uciekać pokonując slalom pomiędzy groźnymi kotami. Wiele radości przyniosła wszystkim zabawa „ Uciekaj myszko” , której zasady dzieci dopiero poznały /w rolę myszki wcieliła się p. Renia, a w rolę sprytnego kota p. Sylwia / . Wspólnie ustalono, że jak tylko ociepli się, to zabawę powtórzymy na terenie ogrodu przedszkolnego – oj, będzie się działo.

” Tygryski” kilka dni wcześniej wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające koty i pięć z tych prac zostało wysłanych na dwa ogólnopolskie konkursy plastyczne do Sosnowca. Hasła konkursów brzmiały: „ Po prostu koci świat” i „ Mój przyjaciel kot”. Mocno trzymamy kciuki za reprezentantów naszego przedszkola.

 

„Dzień kota” u Tygrysków „Dzień kota” u Tygrysków „Dzień kota” u Tygrysków „Dzień kota” u Tygrysków „Dzień kota” u Tygrysków

 

« powrót do wyboru galerii