W co się bawić z najmłodszymi?

W co się bawić z najmłodszymi? Czyli zestaw zabaw ćwiczących paluszki, które przygotujesz w mniej niż 5 minut !

Spinacze na kartce

 

Przygotuj kolorowe spinacze do papieru i wycięte z papieru koła w takich samych kolorach. Zastanawiasz się co jest ciekawego w nakładaniu spinaczy na karton? Dla najmłodszych rozróżnianie kolorów, dla starszych ćwiczenie paluszków przy wsuwaniu spinaczy, a dla mnie to, że nawet przy tak prostej zabawie rozwijają się zdolności motoryczne.

Kolorowe klamerki i literki

 

Zabawa podobna do poprzedniej, ale tym razem inne ćwiczenie i inne ułożenie paluszków. Możesz użyć koł z poprzedniego pomysłu i plastikowych kolorowych spinaczy lub zabarwić drewniane wybranymi barwnikami. W zależności od wieku dziecka przygotuj, albo kolorowy papier, albo karty z literkami i obrazkami, na których dziecko musi wybrać tą, od której rozpoczyna się dany wyraz.

Malowanie obrazków przez folię

 

Są tylko dwie możliwości, albo Twoje dziecko uwielbia malować, albo wręcz przeciwnie! Na szczęście proponowana przeze mnie zabawa, spodoba się zarówno tym pierwszym jak i drugim. Przygotuj karton lub papierowy talerzyk, farby plakatowe w tubkach i folię spożywczą. Na papierze wyciśnij kilka kolorowych kropli, przyłóż folią i pozwól dzieciom tworzyć! Nowa metoda jest przyjemna dla rąk, obrazki są zachwycające, a rodzice zadowoleni, że nie trzeba sprzątać tyle, co przy klasycznym malowaniu.

Wytnij mnie

 

Pamiętasz z własnego dzieciństwa wycinanie po liniach? To również świetna sprawa dla ćwiczenia motoryki. W pięć minut spokojnie namalujesz wiele ciekawych linii i wzorów do powycinania. A mało, które dziecko oprze się możliwości wycinania. Gorzej może być z chęcią posprzątania wycinanek, ale z drugiej strony zamiecenie ich na szufelkę to również ćwiczenie rąk 🙂 (źródło zdjęcia)

Przewlekanki

 

Zrobienie przewlekanki to całkiem prosta sprawa. Potrzebujesz tylko: kartonu, dziurkacza i sznurówki. Wycięty w ciekawy kształt karton możesz dla uatrakcyjnienia ozdobić, zrób w nim dziurki i pozwól dziecku przewlekać przez nie sznurówkę.

Więcej pomysłów znajdziecie Państwo na stronie :

W co się bawić z najmłodszymi? Czyli zestaw zabaw ćwiczących paluszki, które przygotujesz w mniej niż 5 minut.