MIKOŁAJKI DLA SCHRONISKA

Szczegóły od organizatorów :

„Kochani, jak już się pewnie domyślacie, nie uda się nam przeprowadzić Mikołajek dla Schroniska w takiej formie jak dotychczas. Rzeczywistość wygląda, jak wygląda i nie chcemy, aby ktokolwiek z Was musiał się stresować podczas tego tak pozytywnego wydarzenia. Chcieliśmy się z Wami spotkać, czekaliśmy na zbiórkę w C.H. MAX, czekaliśmy na finał, ale w tym roku nie będzie nam dane. Jest nam bardzo smutno z tego powodu i wiemy, że wielu z Was też jest przykro. Niestety nie jesteśmy w stanie zorganizować finału w taki sposób, aby wszyscy byli bezpieczni.

Natomiast nie wszystko stracone! XI Mikołajki dla Schroniska zostały Mikołajkami wirtualnymi!

Aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom oraz pracownikom schronisk (pamiętajcie, że jeśli oni zostaną skierowani na kwarantannę, nikt nie zajmie się zwierzętami!) postanowiliśmy zorganizować zrzutkę pieniędzy, której finał nastąpi 06.12.2020. W kolejnym tygodniu za zebrane pieniądze zakupimy karmę, leki, środki higieniczne itp. – wszystko, co będzie potrzebne w schroniskach. Zakup zostanie wykonany internetowo, a mikołajowe paczki dostarczą kurierzy. Środki podzielimy na pół, po równo dla Schroniska OTOZ Animals Oświęcim i „Psie Pole” w Racławicach. Jeśli wszystko się uda, Mikołaj dowiezie prezenty akurat tuż przed Świętami!

Pozostaje jeszcze kwestia używanych koców, ręczników, pościeli i wszystkiego tego, co zbieraliście dla nas cały rok i co mieliśmy odebrać w trakcie zbiórki. Jeśli to możliwe, przechowajcie te rzeczy na bezpieczniejszy czas. Jeśli natomiast potrzebujecie wydać je wcześniej, dajcie nam znać. Postaramy się je odebrać, ale prosimy Was o wyrozumiałość – czasy są niepewne i nie chcemy nikogo narażać.

W komentarzu do tego posta pojawi się wkrótce link do zbiórki. Jeśli zechcecie wziąć w niej udział, będzie nam bardzo miło. Jeśli natomiast wolicie wpłacić pieniądze samodzielnie, możecie to zrobić – na stronach internetowych schronisk są podane dane do przelewu. W komentarzach wrzucimy też linki do tych stron. Jeśli natomiast wolicie kupić prezenty dla zwierzaków samodzielnie, prosimy Was tylko o jedno – nie zawoźcie ich osobiście, wybierzcie dostawę kurierską. Im mniej osób wchodzi na tereny schronisk, tym lepiej. Jeśli pracownicy i wolontariusze trafią na kwarantannę, nie będzie komu zająć się zwierzakami, a to one są najważniejsze podczas Mikołajek, to dla nich działamy już 11 raz!

Ściskamy Was mocno!

Iza, Arek, Dominika oraz cały mikołajkowy sztab

P.S. Dla wszystkich instytucji, które przyłączą się do zbiórki, klas szkolnych i grup przedszkolnych będziemy mieli jak co roku podziękowania. Przekażemy je drogą pocztową lub inną, najbardziej bezpieczną drogą.”

Link : https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=5207767192582087&id=1578846895474153

MIKOŁAJKI DLA SCHRONISKA