Deklaracja dostępności Informacje o kontraście A- A+ bip

„JURATA, KRÓLOWA BAŁTYKU „

„JURATA, KRÓLOWA BAŁTYKU „
„JURATA. KRÓLOWA BAŁTYKU” -od tej pięknej polskiej legendy, rozpoczęło się jedno z cyklicznych zajęć edukacyjnych, organizowanych przez #BibliotekaPublicznaWadowice , w których uczestniczą grupy starszaków: Orłów i Kotków. Historia Bursztynowego Pałacu królowej Juraty oraz tego, że na plażach Bałtyku, można do tej pory znaleźć bursztyny okazała się dla dzieci bardzo ciekawa. Dzieci mogły zobaczyć👀 i dotknąć 👐 nieoszlifowane bursztyny i dowiedzieć się, z czego powstał i jakie ma właściwości.
Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do działania plastycznego. Wycinały ✂️ przyklejały, składały elementy tak, że z wykorzystaniem zużytej płyty CD, powstała piękna rybka 🐠. To działanie znakomicie korelowało z omawianymi w tym tygodniu zagadnieniami ekologicznymi🚮 Pojęcie RECYKLINGU♻️, stało się dla dzieci bardziej zrozumiałe.
Zajęcia zakończyły się zabawą w „Czarodziejskie Pudło”,w którym znajdywały się różne przedmioty związane z morzem🌊, plażą ⛱️i wakacjami🪣. Zadaniem dzieci, było rozpoznać przedmioty dotykiem. Komu się udało, w nagrodę łowił rybkę na magnetyczną wędkę🎣. Zwycięzcami okazali się wszyscy.
"JURATA, KRÓLOWA BAŁTYKU " "JURATA, KRÓLOWA BAŁTYKU "