Deklaracja dostępności Informacje o kontraście A- A+ bip

„Zanieczyszczenie powietrza, którym oddychamy, ma wpływ na każdego z nas”

« powrót do wyboru galerii

Pod koniec maja Urząd Miasta w Wadowicach ogłosił konkurs ekologiczny dla uczniów i przedszkolaków z wadowickich placówek oświatowych. Jego zadaniem było rozwijanie kreatywności poprzez wymyślanie sloganów promujących czyste powietrze oraz zwiększenie świadomości dotyczącej szkodliwości smogu i zanieczyszczonego powietrza. W trakcie zajęć starszaki i uczniowie tworzyli różnego rodzaju rymowanki w temacie „Zanieczyszczenie powietrza, którym oddychamy, ma wpływ na każdego z nas”. Wymyślanie sloganów poprzedzone było krótkimi zajęciami edukacyjnymi. W gr. „ Tygrysków” pani Renia ułożyła okolicznościowy wierszyk, który stał się inspiracja do tworzenia różnego rodzaju rymowanek. Z wielu propozycji, które pojawiły się na zajęciach , na konkurs wybrane zostały slogany autorstwa : Milenki, Janka i Szymka. Do konkursu przystąpiły również dzieci z gr „ Orły” pod kierunkiem pani Agnieszki – oni wytypowali na konkurs slogan Marysi.

Tabliczki z autorskimi hasłami uczniów promującymi zachowania proekologiczne można spotkać w różnych miejscach Wadowic. Janek swoją tabliczkę znalazł całkiem przypadkowo w Parku Miejskim, w pobliżu wejścia na kopiec. Marysia, Milenka i Szymon jeszcze są na etapie poszukiwań lokalizacji swoich tabliczek.

Dnia 10 czerwca przedszkole odwiedził koordynator konkursu pan Andrzej Niedbała, który osobiście wręczył nagrody uczestnikom konkursu.

Pani Renia za swój wiersz również otrzymała nagrodę – książkę pt.” Uff! Jak dbać o powietrze” z serii „ Dbamy o naszą planetę. Nie sami- z rodzicami” wydawnictwa „biobooks” , która przeczytała dzieciom w ramach zajęć popołudniowych.

Miejmy nadzieje, że z naszych przedszkolaków wyrosną eko- mieszkańcy naszego miasta

https://www.wadowice24.pl/…/16245-pomysl-z-eko…

 

„Zanieczyszczenie powietrza, którym oddychamy, ma wpływ na każdego z nas”

 

« powrót do wyboru galerii