Deklaracja dostępności Informacje o kontraście A- A+ bip

U Orłów : Międzynarodowy Dzień Kropki

« powrót do wyboru galerii

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to dzień możliwości każdego z nas, dzień naszych talentów, to dzień budowania siebie w oczach innych, dzień kreatywności … To super okazja, aby każdy poznał swoje mocne strony, pobudził wyobraźnię i dobrze się bawił.

Dzieci z najstarszej grupy wiekowej dzięki tablicy multimedialnej miały okazję poznać bohaterkę książki P.H. Reynoldsa – małą Vashti, która została świetną malarką, a początek swojej kariery zawdzięczała właśnie jednej kropce, którą postawiła na środku kartki nie mając w ogóle pomysłu na swoją pracę plastyczną. Nauczycielka pomogła dziewczynce uwierzyć w swoje możliwości… Książka jest właśnie o tym, jak rozwijać skrzydła u dzieci swoją postawą, swoim podejściem… KROPKA STAŁA SIĘ TYLKO SYMBOLEM

„Orły”- po obejrzeniu historii małej Vishti i krótkim zastanowieniu się, próbowały określić jaki jest ich talent, w czym są dobre i jakie działania dają im największą radość. Okazało się, że talenty przedszkolaków są ogromne. Są wśród nich: plastycy, sportowcy, piosenkarze, miłośnicy książek i przyszli konstruktorzy.

Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Przedszkole drugi dom”, a potem każdy próbował zrobić złotą ramkę, właśnie taką , w jaką została oprawiona pierwsza praca Vashti. Przy pomocy kropek dzieci tworzyły prace wg. własnego pomysłu- wykorzystały do tego celu całą gamę kolorów pisaków. Kto skończył pracę, samodzielnie rysował swoją własną kropkę na tablicy multimedialnej. Już wkrótce w galerii ukażą się pamiątkowe zdjęcia z obchodów tego dnia.

Dziękujemy rodzicom, którzy postarali się zaakcentować Dzień Kropki i ubrali swoje pociechy w garderobę z elementami kropek. Brawo Wy !

U Orłów : Międzynarodowy Dzień Kropki U Orłów : Międzynarodowy Dzień Kropki U Orłów : Międzynarodowy Dzień Kropki

« powrót do wyboru galerii