Deklaracja dostępności Informacje o kontraście A- A+ bip

Tygryski realizują zadanie z projektu

« powrót do wyboru galerii

24 listopada /wtorek/ w grupie „ Tygrysków” realizowane było zadanie przeznaczone na listopad z projektu edukacyjnego pod hasłem: „Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”. Zadanie polega na tym, że senior lub rodzic miał opowiedzieć dzieciom swoje pierwsze spotkanie z Koziołkiem Matołkiem i przeczytać miał również fragment przygód bohatera bajek Kornela Makuszyńskiego.

Z uwagi na panująca pandemię koronawirusa zaprosiliśmy nie seniora tylko mamę Majki i Julki. Zachowując wszelkie standardy bezpieczeństwa na początku spotkania p. Ewa zadała dzieciom zagadkę słowno-obrazkową , której rozwiązaniem była postać Koziołka Matołka. Następnie opowiedziała dzieciom o swoim pierwszym spotkaniu z koziołkiem – była to bajka filmowa, którą jako mała dziewczynka oglądała w telewizji na „Dobranoc”. Następnie mama Mai i Julii przeczytała „Tygryskom” kilka fragmentów z książki pt. „120 przygód Koziołka Matołka” i przeprowadziła z dziećmi krótką pogadankę dotyczących wysłuchanych treści.

Na koniec zajęć dzieci tworzyły prace plastyczne pod hasłem „ Nowe przygody Koziołka Matołka” – prace można podziwiać na wystawie w szatni.

Przy okazji dzieci oglądały wystrój naszego przedszkolnego holu, który nawiązuje do postaci Kornela Makuszyńskiego, naszego patrona i bohaterów jego utworów.

Tygryski realizują zadanie z projektu Tygryski realizują zadanie z projektu Tygryski realizują zadanie z projektu  Tygryski realizują zadanie z projektu Tygryski realizują zadanie z projektu

 

 

« powrót do wyboru galerii