Deklaracja dostępności Informacje o kontraście A- A+ bip

Światowy Dzień Wody – Tygryski

« powrót do wyboru galerii

Dnia 22 marca w grupie „Tygrysków” odbył się Światowy Dzień Wody. Po śniadaniu, dzieci wraz z p. Ewą w czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzały się wodzie. Badały rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz obserwowały co w wodzie pływa, a co w niej tonie. Po obiedzie wysłuchały bajki pt.„ Zdrojek i pory roku”. Wspólnie z p. Renią ustalały, która z pór roku zamieniła wodę w parę wodną, a która w śnieg, w grad, w deszcz , a która w lód. Próbowały ocenić, która z pór roku okazała się „najlepszą” i dlaczego ? Zdrojek, opiekun górskiego źródełka czystej wody, zachęcił dzieci do tzw „ burzy mózgu”- pod hasłem – szukamy skojarzeń do wyrazu „woda”. Dzieci podawały swoje propozycje, a p. Kinga skrzętnie je zapisywała. Na koniec zajęć rozpoczęła się praca w grupach . Dzieci zostały podzielone na 4 zespoły i każdy zespół otrzymał inne zadanie do wykonania:

– układanie postaci Zdrojka, wodnego stworka z gotowych elementów wyciętych z papieru kolorowego i dorysowywanie pisakami pasujących elementów zdobniczych

– tworzenie eko systemu „morze”

– tworzenie eko systemu „rzeka”

– tworzenie eko systemu „jezioro”

W czasie wykonywania pracy plastycznej dzieci dodatkowo miały za zadanie odgadnąć kilka zagadek słuchowych dotyczące następujących odgłosów : szumu morza, padającego deszczu, kapiącej wody z kranu, kąpieli pod prysznicem, płynącego, górskiego strumyka. Większość dzieci nie miała kłopotu z prawidłowym rozwiązaniem zagadek.

Każdy zespół wykonał świetnie swoje zadanie, prace można podziwiać w przedszkolnej szatni. Każdy „Tygrysek” wie, że wodę należy oszczędzać ,bo nie w każdym zakątku świata możemy odkręcić kran i cieszyć się z bieżącej, czystej wody.

 

Światowy Dzień Wody - Tygryski

« powrót do wyboru galerii