Deklaracja dostępności Informacje o kontraście A- A+ bip

,,Pasowanie na Starszaka”

« powrót do wyboru galerii

Dnia 12 pździernika,  dokładnie o godzinie 9:30 rozpoczęło się uroczyste pasowanie na starszaka. W tym roku szkolnym w uroczystości brały udział dzieci z gr. ” Orły” / 23 starszaków / i z gr. ” Tygryski” / 10 starszaków /.

Na uroczystość zostali zaproszeni chętni rodzice, którzy bardzo licznie przybyli by towarzyszyć swoim pociechom. Nie zabrakło też innych członków rodziny, którzy dopingowali dzieciaczkom.

Scenariusz uroczystości napisała Renata Czajecka, która wraz z nauczycielkami : Agnieszką Sroką-Głąb, Elżbietą Ryczko i Kariną Guzdek poprowadziła „pasowanie”.

W tym roku szkolnym pasowanie przebiegało w następujacy sposób:

1.Powitanie rodziców, dyrekcji i dzieci

2.Wykonywanie wspólnych konkurencji :

–   zaprezentowanie piosenki „Przedszkole drugi dom”

–   recytacja wiersza ” Kto Ty jesteś? ”

3.Konkurencje indywidualne wg. wylosowanego koloru kartonika:

– kolor niebieski – rysowanie kredkami i pisakami losowo wybranego symbolu : drzewa, kwiatka, domu, samochodu, zwierzątka lub człowieka / samodzielne podpisanie pracy /

– kolor żółty  –  składanie pocztówki rozciętej na 6 części i naklejenie jej na kartkę / samodzielny podpis pracy /

– kolor czerwony – odpowiadanie na stawiane przez nauczyciela pytania

– kolor zielony – zabawa „Prawda czy fałsz.

4.Zadanie sportowe – identyczne dla każdego dziecka – przejście po skakance, rzut woreczkiem do obręczy i powrót na swoje miejsce w podskokach obunóż

Dyrekcja wraz z rodzicami oceniła umiejętności dzieci i uznała,że wszystkie wykonały zadania prawidłowo i mogą zostać pasowanymi na starszaka. Pani dyrektor jeszcze raz  przypomniała wszystkim, że tytuł ” starszaka” zobowiązuje do właściwego zachowania i ma dawać przykład  młodszym przedszkolakom.

Następnie dzieci odśpiewały hymn przedszkola i złożyły uroczyste ślubowanie. Potem każdy otrzymał czapkę, okolicznościowy dyplom, prezent , ale przede wszystkim został pasowany wielkim ołówkiem przez samą panią dyrektor.

Oczywiście nie zabrakło sesji fotograficznej.

« powrót do wyboru galerii