Deklaracja dostępności Informacje o kontraście A- A+ bip

„ Dzień Ziemi” – Marsz ekologiczny

„ Dzień Ziemi” – Marsz ekologiczny
22 kwietnia, dokładnie w „ Dzień Ziemi” został zorganizowany marsz ekologiczny♻️🚶. Marsz ten wpisał się już w tradycję naszego przedszkola i w końcu po zakończeniu pandemii koronawirusa udało nam się do niego powrócić i dodatkowo zaprosić uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 5, z którą w tym roku szkolnym ponownie nawiązaliśmy współpracę. Na tą okoliczność dzieci w domu wspólnie z rodzicami przygotowały piękne zielone rekwizyty, którymi machały w czasie pochodu. Dodatkowym akcentem marszu były zielone elementy garderoby przypominające barwy budzącej się do życia przyrody. Trasa marszu prowadziła od budynku przedszkola, alejkami osiedla M.Kopernika do ulicy Dr. Putka, a następnie ul. MB Fatimskiej powróciliśmy ponownie na nasze osiedle i do przedszkola. Każda grupa wiekowa niosła transparent z jednym z haseł: ✅Oszczędzam wodę,
✅Troszczę się o zwierzęta,
✅Nie śmiecę,
✅Dbam o czyste powietrze,
✅Segreguję śmieci, ✅Chronię lasy- oszczędzam papier, zbieram makulaturę, ✅Dbam o roślinność. Celem marszu było nie tylko zaakcentowanie święta naszej planety 💚🌍 ale przede wszystkim pokazanie ludziom dorosłym jak ważne są hasła widniejące na naszych transparentach. Mamy nadzieję, że nasz apel spowodował refleksję wśród dorosłych, którzy chociaż przez chwilę zastanowią się nad tymi problemami….
„ Dzień Ziemi” - Marsz ekologiczny