Deklaracja dostępności Informacje o kontraście A- A+ bip

Biedronki – zajęcia otwarte „Gry planszowe”

Biedronki – zajęcia otwarte „Gry planszowe”

W piątek, 19.04.2024, gr.„Biedronki” gościła chętnych rodziców na zajęciach otwartych. Tematem przewodnim zajęć było: wprowadzenie dzieci w świat gier planszowych. Zajęcia rozpoczęły się od czynnego słuchania muzyki instrumentalnej w celu lepszego skupienia uwagi i zdyscyplinowania grupy. Po prezentacji kostki do gryBiedronki - zajęcia otwarte "Gry planszowe", odbyło się wspólne liczenie oczek na poszczególnych jej ściankach. Następnie przeprowadzono kilka zabaw powiązanych z rzutami kostką, liczeniem patyczków, utrwaleniem pojęcia „tyle samo”. Po krótkiej zabawie ruchowej przeprowadzona została rozmowa dotycząca gier planszowych. Bardzo cieszy fakt iż dla większości dzieci gry planszowe nie są abstrakcją. Na koniec zajęć rozpoczęło się tworzenie najprostszych gier planszowych, nazywanych „Ścigankami”. Każde dziecko współpracowało ze swoim rodzicem, a dzieci, które nie miały rodziców, pracowały ze sobą w parach, przy wsparciu p. Reni. Wystarczyła kartka z bloku technicznego A3, guziki, figury geometryczne, pisaki, klej i gotowe napisy „ START” i „ META”oraz „głowa pełna pomysłów”, żeby powstały gry jedyne w swoim rodzaju Biedronki - zajęcia otwarte "Gry planszowe" Może to była inspiracja do ciekawie spędzonego weekendu ?…

 

Biedronki - zajęcia otwarte "Gry planszowe" Biedronki - zajęcia otwarte "Gry planszowe"