„Autyzm w niebieskim świecie”

Klaudia , Majka i Laila z gr. „Tygrysków”, pod kierunkiem pani Reni , wykonały prace plastyczne na Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem: „Autyzm w niebieskim świecie”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Otwórzmy drzwi na świat. Natomiast współorganizatorami są: Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie oraz Urząd Miejski w Andrychowie. Patronat honorowy pełnią: wicestarosta wadowicki i burmistrz Andrychowa. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom problemu autyzmu, kształtowanie postawy zrozumienia, otwartości, tolerancji i empatii wobec osób nim dotkniętych. Do każdej pracy plastycznej pani Renia ułożyła hasło przewodnie.

Do pracy Klaudii : „Serce na dłoni wszyscy mamy, bo się w rodzinie bardzo kochamy

Serce – to symbol miłości, a kolor „niebieski” na to wskazuje, że autyzm w tym domu króluje… Rodzina jest wsparciem dla dziecka zaburzonego i daje mu siłę do pokonywania trudności dnia codziennego !”

Do pracy Laili : „Tam gdzie jest miłość, akceptacja i wsparcie, nie ma miejsca na smutek, osamotnienie

i bezradność.

Razem możemy wszystko ! Autyzm to wyzwanie dla całej rodziny, ale pamiętajcie – tam, gdzie jest miłość, jest też siła i moc do działania !

Do pracy Majki : Jest niebiesko, jest wesoło, jest mimo wszystko kolorowo ! Wspierając się wzajemnie, pokonujemy „górę” problemów !

„Autyzm w niebieskim świecie”